Borsa Robotları

Borsada kazanmak, herkesin istediği ancak çok az kişinin başarılı olduğu bir hedef. Belki de birçok kişi için hayalden öteye gidilemeyen bir “duygu” borsada kazanmak. Aslında tam da bu noktada bir durup düşünmek gerekiyor. Borsada yatırım yaparken duygularınızla mı hareket ediyorsunuz yoksa bilimsel yöntemlerle mi? Bilimsel yöntemler demişken, aslına bakarsanız teknik analiz bir bilim değil ve kazanmanın ispat edilmiş bilimsel bir yolu da yok. Ancak, para kaybetmemek için en azından tutarlı davranışlarda bulunmak ve duygulardan arındırılmış bir şekilde hareket etmek gerekiyor.

Algoritmalar işte bu noktada bize yardımcı oluyor. Hepimiz, insan olmamızın bir neticesi olarak duygusal düşünen, hırsları olan ve bazen de bu nedenle mantıksız hareketler yapan kişileriz. Algoritma ise, basit bir tanımla, iyi tanımlanmış kuralların ve işlemlerin adım adım uygulanmasıyla bir sorunun giderilmesi veya sonuca en hızlı biçimde ulaşılması işlemi olarak ifade ediliyor.

Borsada başarılı olmanın yegane yolu, tutarlı davranışlarda bulunacak şekilde al-sat işlemlerini yerine getirmek ve karlı işlemlerin zararlı işlemlerden fazla olmasıdır. Bunu insan beyni ile onlarca hissede yürütebilmek çok zordur. Sürekli ekran başında olsanız bile aynı anda 3-4 hisseyi takip edebilirsiniz. Ani fiyat hareketlerinde hisselerinizi istediğiniz fiyattan satamayabilirsiniz; hatta panik yapıp hiç satamaz ve dakikalar içerisinde ciddi zarar edebilirsiniz. Kaldı ki birçok yatırımcı, günlük yaşamlarında farklı bir işte çalışmakta ve çoğu zaman hiç ekran takip edememektedir. Bu nedenle, algoritmik trade robotlarına tüm yatırımcıların ihtiyacı vardır.

BorsaZeka.com olarak sizlere sunduğumuz robot seçenekleri, yılların tecrübe ve emeği ile meydana getirilmiş sistemlerdir. Sürekli güncellemeler ile yenilenmekte ve yıllar boyunca gerçek piyasada gerçek para ile testleri yapılmış robotlardır. Bu seçenekleri buradan kıyaslayıp inceleyebilir ve ayrıntılarını sitemizdeki alt menülerde bulabilirsiniz. Bu robotların başlıcaları; Açılış Robotu (RedKit), Güniçi Trade Robotu (BorsaZeka) , Kapanış Robotu (Dark Room) ve isteyen müşterilemiz için eski yarı otomatik robotumuz Papel…

Tüm robotlarımız için iDeal programı gerekmektedir. Bu nedenle aracı kurumunuzdan bu programı talep etmelisiniz. Bazı aracı kurumların iDeal desteği bulunmamaktadır. Ayrıca, robot ile çok fazla işlem hacmi oluşturabileceğiniz için düşük komisyonlu bir aracı kurumla çalışmanızı tavsiye ederiz. Aracı kurumunuz iDeal programını desteklemiyorsa veya komisyon oranınız yüksek ise sizlere bu konuda yardımcı olabiliriz. Düşük komisyon imkanından faydalanabilmek için bizimle iletişim kurun. Düşük Komisyon İmkanı başlıklı sayfamızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Borsa robotlarımız için ücretlendirme politikamızı Ücretlendirme sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Bol kazançlı günler…

Arrow-up