Düşük Komisyon İmkanı

Aracı kurumlar yaptığınız her alış ve satış işleminden ayrı ayrı olmak üzere komisyon alırlar. Bu oran normalde çok düşük görünse de çok sayıda işlemin birleşmesiyle yüksek bir maliyete sebep olabilir. Robot kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi komisyon oranınızın düşük olmasıdır. Aracı kurumunuz ile görüşün ve düşük komisyon oranı isteyin. Eğer istediğiniz oranı alamazsanız bize başvurun ve referans olarak elimizden gelen indirimi almanıza yardımcı olmaya çalışalım.

Küçük bir hesap ile örneklendirmek gerekirse; 50.000 TL ile borsada işlem yaptığınızı varsayalım. Ünlü bir bankadan yatırım hesabı açtırdınız ve komisyon oranı hakkında hiçbir fikriniz yok. Bankalar genellikle yasal üst sınırdan komisyon keserler. Bazıları ise daha az olabilir. Yani onbinde 20 veya onbinde 10 gibi bir oranınız olacaktır. Robot kullanırken yüksek hacim yapma ihtimalimiz olduğu için onbinde 1 gibi düşük oranlarda komisyon ödemek bizim için ciddi avantaj sağlamaktadır. 50.000 TL ile günde 1 kez al-sat yapsanız 100.000 TL hacim oluşturursunuz. Ayda 22 iş günü olduğundan aylık hacminiz 2.2 Milyon TL olur. Onbinde 20 komisyon ödeyeceğiniz için aylık ödenecek komisyonunuz 4.400 TL olacaktır. Onbinde 10 komisyonlu bir hesabınız varsa 2.200 TL, onbinde 5 ise 1.100 TL, onbinde 1 ise 220 TL ödersiniz.

Uzun lafın kısası; komisyon indirimi alırsanız her ay 4.400 TL yerine 220 TL ödersiniz.

Bizimle komisyon indirimi için irtibata geçin. Referans olarak komisyon oranınızı düşürmeye çalışalım. Bunun için sizi robot destekleyen ve indirimli komisyon veren aracı kurumlara yönlendirebiliriz.

Biz aracı kurumlara sizin için referans olup indirim talep ederiz; ancak, unutulmamalıdır ki aracı kurumlar üzerinde sizin için rica etmekten başka bir yetkimiz bulunmamaktadır. Komisyon oranınız aracı kurum ve sizin aranızda olan sözleşme ile belirlenir. Bizce onbinde 3 gibi bir oran robot çalıştırmak için gayet yeterlidir.

Aracı kurumlar hakkında bilmeniz gereken ikinci husus da şudur: Hiçbir kurum zararına iş yapmaz ve size bedava bir şey vermez. Size verilen her hizmetin bir bedeli vardır. Örneğin, aracı kurum size iDeal veya Matriks programını bedava verebilir. Ancak iDeal veya Matriks programı için aylık belli bir miktar (örneğin 180 TL) ödemeyi sizin adınıza aracı kurum yapar. Dolayısıyla aracı kurum sizden kazanacağı komisyonlara her ay -180 TL ile başlar ve sizin en az 180 TL komisyon bırakmanız lazımdır ki aracı kurum zarar etmesin. Diyelim ki siz ay boyunca yaptığınız hacim ile 500 TL komisyon ödediniz, aracı kurum 320 TL kazanmış olur.

Çok basit ifade ile, eğer hacim oluşturmazsanız aracı kurum sizin hesaptan zarar eder. Bu nedenle hacim yapmadığınız aylarda iDeal veya Matriks programı için sizden ücret kesmek zorunda kalırlar.

Konunun bizi ilgilendiren kısmına gelirsek, biz sizin bedava iDeal programı almanız ve düşük komisyon ödemeniz için referans oluruz; ancak eğer siz robot kullanmaz ve hacim oluşturmazsanız, aracı kurum sizden iDeal programı için ücret kesebilir. Bu konuda garanti veremeyiz. Zaten böyle bir yetkimiz de yoktur. Aracı kurum ile sizin aranızda olan sözleşme koşulları geçerlidir.

Düşük komisyon talepleriniz için iletişim formumuzu kullanarak bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. Bunun yanı sıra Twitter ve Telegram üzerinden de talebinizi iletebilirsiniz.

Az komisyon ödemeniz dileğiyle… 🙂

Arrow-up